Posteskli jste si nad tím, že nevlastníte žádný kus půdy, na kterém byste mohli něco vypěstovat. Nezoufejte a zkuste vypěstovat vlastní mini zeleninu. Mini zeleninu můžete pěstovat na balkóně i za oknem v truhlíku. V nabídce zahradnictví naleznete široký sortiment zeleniny od ředkviček až po různé plodové druhy. Pro pěstování zvolte nějakou vhodnou pěstební nádobu – květináč, truhlík, bedýnku nebo můžete použít i obyčejný igelitový pytel.
Nádobu naplňte přiměřenou vrstvou vhodného substrátu. Jste-li pěstitelé začátečníci, zvolte raději na pěstování nějaký jednodušší druh zeleniny, třeba ředkvičky. Na pěstování mají totiž minimální nároky. Chcete-li se, ale pustit do pěstování náročnějších rostlin – rajčat, papriky, okurky, lilky a podobně nezapomeňte, že jednou z podmínek úspěchu je kvalitní zemina, pravidelná zálivka a přihnojování. Při předpěstování zeleniny ze semen si uvědomte, že osivo musíte zasít dostatečně brzo. Jednodušší bude zakoupit již vzrostlé sazenice.
Cherry rajčátka – vybírejte malé balkónové odrůdy. Můžete je mít i v květináči za oknem. Rajčata potřebují hodně vody a slunce a dostatečně živnou půdu. Nejlépe je použít proleželý chlévský hnůj.
Papriky a feferonky – přírodní zdroj důležitých vitamínů A, B, C, D a E. Nádobu se sazenicí umístěte na co nejvíce prosluněné místo. Mini papričky můžete pěstovat i jako ozdobné. Mužští zahradníci asi ocení asi především různé druhy pálivých papriček. Papriky vyžadují hodně tepla. Odvděčí se vám nejen plody, ale také krásnými květy.
Mini okurky – ochuzeni nemusíte být ani o pěstování okurek. Pro vysoký podíl vody jsou vhodné i pro obézní osoby. Okurky potřebují světlo a ochranu před větrem. Nesnáší, ale ani prudké odpolední slunce. Vyhýbat se nemusíte ani pěstování lilku, který má obdobné nároky jako okurky.
Pěstovat, ale můžete i jiné druhy zeleniny