Každý, kdo kdy u nás platil účty za spotřebu elektrické energie moc dobře ví, že nejde o žádné marginální částky, zvláště pak v posledních letech. Na vině je však nejen samotné zdražování, ale také neochota Čechů přejít na daleko spořivější typy světelných zdrojů. Ve velké části českých domácností se totiž stále svítí klasickými žárovkami s vláknem, které se už dnes nedají ani koupit. To však našincům nevadí, jelikož si mnoho lidí udělalo zásoby na léta dopředu. To však nebylo příliš prozíravé. Vláknové žárovky jsou totiž doslova žrouty elektrické energie, což se v konečném důsledku projevuje negativně na stavu bankovních kont mnoha českých domácností. A přitom by stačilo jediné, pořídit si domů druh světla, který bude mít daleko lepší vlastnosti, hlavně co se týče spotřeby. Mezi takovéto světelné zdroje se bezpochyby řadí i LED žárovky.
Mnohem lepší ve všem
Když si člověk před sebe postaví klasickou žárovku a její obdobu obdařenou LED technologií, na první pohled nic moc extra rozeznat nejde. Hlavní rozdíly začnou být patrné už během několika vteřin po zapojení a zapnutí světla. Zatímco ještě donedávna zcela běžná vláknová žárovka se rozpálí skoro až doběla a není možné ji prakticky chytit holou rukou, LED žárovka je studená i po několika hodinách od zapnutí světla. A to je přesně ten důvod, proč vláknovky ztrácí na LEDky.
Využívají totiž daleko více energie, kterou však z větší části neproměňují na světlo, ale na teplo, což není úplně žádoucí efekt. Nejenže tak spotřebovávají mnohem více elektřiny, ale zároveň se tím i ničí. Žárovky a obecně veškeré světelné zdroje s LED technologií na tomto principu nefungují. Většinu energie, kterou spotřebují, přeměňují na světlo, díky čemuž jsou nejen mnohem úspornější, ale rovněž mají i násobně delší životnost. To jsou hlavní důvody, proč si vybrat raději je, i když jsou dražší, než pořád trvat na svícení pomocí starých a dnes již dávno překonaných technologiích.